Atrakcje w Krynicy Zdrój


Krynica-Zdrój zwana perłą polskich uzdrowisk jest jedną z najciekawszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Niezwykły charakter tego miasta tworzą bliskość malowniczych gór, wyjątkowe na skalę europejską wody mineralne oraz mnóstwo atrakcji turystycznych. Krynica Zdrój to ośrodek sportów zimowych i letnich, ośrodek lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego, centrum festiwali, koncertów oraz imprez kulturalnych.

Ogromna ilość atrakcji turystycznych dostępnych przez cały rok sprawia, że Krynica to miejsce w którym nie można się nudzić, zarówno gdy jest się osobą aktywną jak i nastawioną na wypoczynek. Trasy narciarskie, tory saneczkarskie, szlaki turystki pieszej i rowerowej, jaskinie solne i łazienki mineralne to tylko niewielka część z tego co może zaoferować Państwu to miejsce.

 

Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka

Najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce. Świadczy usługi przewozowe koleją gondolową z Czarnego Potoku na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej. Prowadzi również stację narciarską z wieloma trasami narciarskimi dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, a także różnorodne szlaki turystyczne.

Kolej linowa na Górę Parkową

Kolej linowa wybudowana w 1937 roku. Kursuje codziennie od 10:00- 19:00. Na szczycie różnorodne atrakcje: kawiarnie i tarasy widokowe, a dla dzieci "Rajskie Ślizgawki ”, „Kubusiowy Stok”.

 

Pijalnie wód mineralnych

Zlokalizowana w centrum Deptaku pijalnia serwuje wody mineralne: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój główny, Zuber. W pijalni dodatkowo znajduje się kameralna sala widowiskowa na której odbywają się różne koncerty i przedstawienia. W Krynicy-Zdrój zwiedzić również można pijalnię Mieczysław w Starym Domu Zdrojowym, Pijalnia Jana na terenie Parku Zdrojowego oraz Pijalnia Słotwinka zlokalizowaną w Parku Słotwińskim.

Szlaki turystyczne oraz szlak Cerkwii

Krynica oraz okolice oferują tereny idealne do turystyki pieszej oraz stary szlak architektury cerkiewnejj który charakteryzuje się zabytkami dawnej Łemkowszczyzny.

Lodowisko

Czynne zarówno latem jak i zimą.

Tor saneczkowy  - Sankostrada

Całoroczny tor, którego długość wynosi ok 1 km. Czas zjazdu w dwuosobowych wózkach wynosi ok. 2 minut.

Trasy narciarskie i rowerowe

Zimą Krynica-Zdrój oferuje wiele tras narciarskich o rożnych poziomach nachylenia, a latem wiele tras rowerowych.

 

Spływ Dunajcem

Zwiedzanie Pienińskiego Parku narodowego poprzez spływ to tradycja utrzymywana od 1832 roku. Do dyspozycji jest 250 zestawów łodzi które mogą przewieść nawet do 5 tyś. osób dziennie.

Stadniny konne

Profesjonalne stadniny konne oferują swoim gościom aktywną formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Relaks poprzez jazdę konną sprawią pobliskie łąki oraz lasy Beskidu Sądeckiego.

Park Linowy

Znajdujący się u podnóża Jaworzyny park linowy to system przeszkód zawieszonych pomiędzy drzewami nad ziemią. Jest bezpieczny, gdyż każdy jest przymocowany do asekuracyjnych lin. Zaprasza wszystkich zarówno młodszych jak i starszych, gdyż każdy znajdzie tam trasę odpowiednią dla siebie.

Spływy pontonowe

Spływ Popradem w pontonach to rozrywka dająca adrenalinę oraz niezapomniane wrażenia. Wysokiej klasy sprzęt, który jest przystosowany do warunków górskich, a także wykwalifikowani instruktorzy zapewnią bezpieczeństwo, pozytywne emocje, a także wspaniałe wspomnienia.

Tor gokardowy

W miejscowości Tylicz koło Krynicy-Zdrój tor „Adrenalina” zaprasza wszystkich fanów motoryzacji do skorzystania z przejazdów gokardami.

 

Paintball

Profesjonalny sprzęt paintballowy oraz tereny przygotowane właśnie pod tego typu rozrywki oferuje kilka firm, które zajmują się organizacją, a także dbałością o bezpieczeństwo klientów.

 

Baseny

W Krynicy Zdrój znajduje się wiele pływalni krytych oraz niekrytych .

Korty tenisowe

Dla mieszkańców oraz turystów dostępne są korty z nawierzchnią ceglastą.

Muzeum Nikifora

W kameralnych wnętrzach można odnaleźć wystawy prac artystów nieprofesjonalnych, a także zaprezentowane są prace Nikifora z okresu międzywojennego, uznawane za najlepsze w jego twórczości.

 

Muzeum Zabawek

W kilu pomieszczeniach piwnicznych znajduję się wystawa lalek. Najstarsze lalki pochodzą z czasów prehistorycznych, gdyż zostały znalezione podczas wykopalisk w Elblągu. W muzeum „Bajka” odnajdziemy wszystkie formy zabawkarstwa począwszy od kolekcji lalek historycznych aż po zabawki regionalne.